• Kategorie
  • Szukaj
  • Rowery

 

Rowerki dla dzieci biegowe i trójkołowe

Zarówno rowerki biegowe, jak i rowerki trójkołowe są przystosowane do anatomii najmłodszych i zapewniają im bezpieczną naukę jazdy. Wyposażone są one w wygodne, miękkie, specjalnie wyprofilowane siedzisko oraz regulację wysokości zarówno kierownicy, jak i siodełka, dzięki czemu rowerek można dostosowywać do zmiany wzrostu u dziecka, a później przekazać go rodzeństwu czy znajomym. Śruby są zabezpieczane, co zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Rama rowerka dla dziecka jest lekka, aczkolwiek solidna. Zazwyczaj rowerki trójkołowe mają pedały umieszczone w przednim kole, a dodatkowo wyposażone są w funkcję wolnego koła. Posiadają one też pasy bezpieczeństwa zapobiegające wypadnięciu oraz rączkę dla rodzica, który może kontrolować jazdę swojej pociechy w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, ale też po to, aby dziecko czuło się pewne siebie. Antypoślizgowe rączki z osłonkami oraz odporne na przebicia koła to gwarancja spokojnej zabawy bez wypadków i narażania się na upadki oraz otarcia. Większość rowerków może być używana nawet przez kilka lat, a więc to długoterminowa inwestycja w aktywność dziecka.

Biegowy rower dziecięcy - aktywność od najmłodszych lat

Rowerek biegowy to doskonała opcja na postawienie pierwszych kroków w świecie pojazdów. Pomaga on dziecku opanować niezbędne umiejętności takie jak utrzymywanie równowagi, koordynację ruchową oraz nadawanie kierunku jazdy kierownicą. Dzięki temu maluchowi łatwiej będzie przesiąść się później na rowerek bez dodatkowych stabilizatorów. Rowerek biegowy dla dziecka jest idealnym sposobem na zapewnienie mu odpowiedniej dawki ruchu i aktywnością, którą może rozpocząć niedługo po nauczeniu się chodzenia. Ten sposób ćwiczenia wzmacnia mięśnie, polepsza kondycję, a także wymusza na dziecku utrzymywanie prostej postawy podczas jazdy.

Trójkołowy rowerek dla dziecka - bezpieczna nauka jazdy

Dziecięcy rowerek trójkołowy świetnie sprawdza się podczas nauki jazdy rowerem. Pomaga on dziecku przyzwyczaić się do prowadzenia pojazdu oraz nauczyć panujących na drodze zasad. Dzięki wczesnemu rozpoczęciu jazdy, dziecko nie będzie miało potem problemu, by odważnie pojechać przed siebie na dwóch kółkach. Rowerek trójkołowy może służyć dzieciom na różnych etapach rozwoju, od niemowlaka do wieku przedszkolnego. Niektóre modele są nawet alternatywą dla wózka spacerowego - bardzo praktyczne dzięki zamontowanym koszykom na dziecięce drobiazgi. W ofercie posiadamy szeroki wybór zarówno rowerków biegowych, jak i trójkołowych dla najmłodszych.