• Kategorie
  • Szukaj
  • Dzbanki do herbaty i czajniki na gaz

Czajniki i dzbanki — niezbędne w każdym domu

Czajniki i dzbanki to nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni. Służą do przygotowywania różnego rodzaju napojów, takich jak herbata czy kawa, a także do przyrządzania wszelkich naparów ziołowych i gotowania wody. Dostępne są w różnych rozmiarach oraz kształtach, a także wykonuje się je z różnych materiałów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Dzbanki do parzenia herbaty i ziół — imbryki

Imbryk to niewielki, okrągły lub spłaszczony dzbanek, wykonany zazwyczaj ze szkła, ceramiki lub żeliwa. Służy do przygotowywania napojów w małych ilościach i jest idealny do zaparzania herbaty oraz ziół. Imbryki widujemy często w restauracjach z japońską kuchnią, jednak z powodzeniem przyrządzimy w nich gorący napar również w domu. Żeliwne dzbanki we wschodnim stylu wyróżniają się wyjątkowymi zdobieniami i ciekawymi fakturami, żłobieniami i wypustkami. Czajniki żeliwne to tradycyjne rozwiązanie, które cieszy się nieustającą popularnością. Są trwałe i wytrzymałe, a także doskonale utrzymują ciepło. Dzbanki z wbudowanymi zaparzaczami do herbaty wyposażone są w specjalne pojemniki-sitka, w których możemy zalewać liście herbaty i nie musimy martwić się o obecność fusów w płynie. 

 

Od porcelany po stal — tradycyjne i nowoczesne dzbanki i czajniki

Nowoczesne czajniki to z kolei połączenie designu i funkcjonalności. Dostępne są modele z tworzyw sztucznych, szkła oraz stali nierdzewnej. Często są one bardzo proste w formie, mają jednolitą kolorystykę i drewniane bądź metalowe akcenty. Ostatnimi czasy wyjątkowo popularne są pastelowe barwy czajników oraz dzbanków. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak sygnalizatory zagotowania wody czy nienagrzewające się elementy. Nowoczesne dzbanki i czajniki dostosowane są do płyt indukcyjnych Porcelanowy dzbanek to eleganckie rozwiązanie, idealne do serwowania napojów podczas specjalnych okazji czy spotkań towarzyskich. Są delikatne i kruche, dlatego należy o nie odpowiednio dbać. Pasują do wytwornych zastaw i doskonale sprawdzają się jako dekoracja. Zdarza się, że mają srebrne lub złote ranty bądź pełne detali piękne malunki.