Wiosna już za pasem - zaraz przyroda obudzi się do życia, pojawią się pierwsze wiosenne kwiaty, zrobi się cieplej i przyjemniej na zewnątrz. Ogród znów się zazieleni i więcej czasu będziemy spędzać na świeżym powietrzu. Jak jednak zachęcić dzieci, by odeszły od telewizora lub komputera i wolne godziny spędziły na zabawie w ogrodzie? Jest na to jeden sprawdzony sposób - interesujące zabawki.


Jak wybrać dobrą zabawkę?


Na początku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: po co kupujemy daną zabawkę. Czy ma ona zająć dziecko, podczas gdy rodzice będa zajęci swoimi sprawami, czy też ma wpływać na jego rozwój i edukację. Warto zapamiętać, że dobra zabawka przede wszystkim pobudza dziecko do aktywności ruchowej i umysłowej, rozwija jego zdolności manualne i koordynację, bawi i uczy. Dzieci w wieku 0-3 lat bardzo interesuje otaczający je świat. Maluszki znajdują się w fazie intensywnego rozwoju, zwracają uwagę na każdy dźwięk, szelest czy kolorowe elementy. Są ciekawe świata, a my poprzez wybór odpowiedniej zabawki możemy im ten świat nieco przybliżyć.  


Jakie zabawki sprawdzą się do zabawy w ogrodzie? 


Dla najmłodszych najlepiej sprawdzą się zabawki, które będą rozwijać ich umiejętność chodzenia i biegania. Idealnym wyborem są zabawki do ciągnięcia lub pchania. Zwracają one uwagę dzieci poprzez kolorowe  barwy i uroczy kształt zwierzątka. Dziecko może swobodnie chodzić i biegać po ogrodzie, a przy tym rodzic nie musi się obawiać, że uderzy w kant lub ścianę. 


Doskonale sprawdzą się również zabawki pobudzające wyobraźnię i kreatywność. Niezastąpione będą klocki, z których dziecko  będzie mogło zbudować wszystko to, na co tylko będzie miało ochotę. Ograniczenia będą istnieć tylko w jego wyobraźni. Niezwykle rozwojowe są też zabawki w formie drewnianych owoców i warzyw  do krojenia. Z ich pomocą nauczysz dziecko kolorów, nazw poszczególnych owoców i warzyw, a także rozwiniesz jego wyobraźnię na temat tego, co jest wartościowe i zdrowe dla organizmu. Idealnym  uzupełnieniem do artykułów spożywczych będzie zestaw piknikowy, zawierający koc oraz  komplet sztućców i talerzy. W słoneczne dni dziecko będzie mogło organizować pikniki w ogrodzie, na które chętnie was zaprosi. Poza tym rozwinie umiejętności posługiwania się nożem i widelcem.  Na uwagę zasługują też zabawki edukacyjne, które łączą w sobie naukę i zabawę, tym samym rozwijając zdolności manualne i motoryczne.  W czasie zabawy w ogrodzie doskonale sprawdzą się drewniane kostki z figurami geometrycznymi i labiryntem typu  mula oraz  tablice do rysowania.  


Jeśli szukają Państwo wysokiej jakości zabawek dla swojego dziecka, serdecznie zapraszamy do kontaktu!