Przy wyborze prezentu dla pociechy warto postawić na coś, co nie tylko bawi, ale również uczy. Podczas poszukiwań powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wiek oraz płeć. Jeśli dziecko okaże się za małe na korzystanie z danego prezentu, można wykorzystać go w późniejszym czasie.

Miejsce 5 - drewniana kuchnia

Kuchnie drewniane rekomendowane są już od 3 roku życia. Jest to prezent, dzięki któremu dziecko od najmłodszych lat naśladuje dorosłych i poznaje codzienne obowiązki, dokonując tego w formie zabawy. W dodatku tego typu produkty często wyposażone są w dodatkowe funkcje w postaci świateł czy elementów dźwiękowych, co dodatkowo urozmaica zabawę. Elementy kuchenne są na tyle duże, że nie stwarzają ryzyka połknięcia podczas użytkowania. Kuchnie wykonane z drewna są bardziej odporne na uszkodzenia, co zapewnia również większe bezpieczeństwo dla dziecka.
Drewniana kuchnia skandynawska

Miejsce 4 - gry edukacyjne

Dzięki różnorodnym urozmaiceniom i kolorowym elementom gier edukacyjnych dziecko nie nudzi się szybko i przez długi czas szuka rozwiązań, które dadzą satysfakcję z zabawy. Możemy zarówno postawić na gry językowe, strategiczne, jak i zagadki. Gry edukacyjne ćwiczą umiejętność strategicznego myślenia, kreują szybkie podejmowanie decyzji, a dzięki wygranej dziecko staje się pewniejsze siebie.

Miejsce 3 - puzzle

Puzzle sprawdzą się już od 1 roku życia dziecka. Oczywiście istotne jest tutaj dobranie stopnia trudności, aby nie zniechęcić pociechy na samym początku zabawy. Puzzle są doskonałym rozwiązaniem edukacyjnym dla dziecka. Ćwiczą nie tylko cierpliwość, ale również wpływają korzystnie na zdolności manualne. Dziecko w trakcie zabawy wycisza się i skupia na powierzonym zadaniu.

Miejsce 2 - zabawki muzyczne

Muzyka korzystnie wpływa na kreatywność, cierpliwość oraz koncentrację u dziecka. Powoduje to również umiejętność wyciszenia się. Muzykę warto wprowadzać w życie pociechy już od najmłodszych lat. Oferta zabawek muzycznych jest szeroka. Może być to cały zestaw, ale również pojedynczy przedmiot jak grzechotka czy cymbałki. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na stopień głośności — aby odpowiednio zadbać o słuch dziecka, należy wybrać cichsze zabawki.

Miejsce 1 - rower

Rower stanowi pierwsze mieście na naszej liście, ponieważ jazdy na nim warto uczyć dzieci od najmłodszych lat. Wpływa to korzystnie na poczucie równowagi, koordynację ruchową i kondycję. Wśród rodzajów dostępnych rowerków dla dzieci znajduje się trójkołowy oraz biegowy. Rower trójkołowy jest bardziej zbliżony do klasycznej wersji, a głównym jego celem jest nauka pedałowania. W przypadku rowerka biegowego wspomagane jest przede wszystkim kontrolowanie równowagi, która jest konieczna w trakcie odpychania pojazdu nogami. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele propozycji rowerków, które dedykowane są najmłodszym.

Ale to nie wszystko!

W ostatnim czasie ogromną popularnością wśród prezentów dla najmłodszych cieszy się zarówno jeździk z rączką, jak i autka na akumulator. Jeździki z rączką to niesamowicie bezpieczne pojazdy, które pozwalają rodzicom oraz opiekunom mieć stałą kontrolę nad trasą przejazdu swojej pociechy. Jest to genialne rozwiązanie dla maluchów, które posiadają nieograniczone zainteresowanie otaczającym ich światem, ale nie kontrolują do końca swoich ruchów. Z kolei pojazdy na akumulator dla dzieci to nic innego jak zdalnie sterowane pilotem zabawki nowej generacji. Pozwalają one na niesamowitą zabawę przez wiele godzin! Autka na akumulator to genialny pomysł na prezent dla dziecka na święta, na roczek czy na urodziny. Pojazdy te mogą być sterowane zarówno przez opiekuna, jak i przez siedzącą za kierownicą pociechę, dzięki czemu jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie. Samochody na pilot dla dzieci wyposażone są w przeróżne akcesoria oraz udogodnienia, takie jak świecące światła, otwierane drzwi, wesołe melodie grające podczas jazdy czy klakson. Oprócz tego, autka na akumulator są w pełni komfortowe oraz bezpieczne dla malucha, ponieważ wyposażone są w miękkie siedziska, blokadę drzwi czy pasy bezpieczeństwa.


To już wszystkie propozycje, jakie na pewno sprawdzą się jako prezent na święta dla dziecka! Mamy nadzieję, że pomogliśmy Państwu w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru prezentu pod choinkę dla swojego malucha.