Poszukując zabawek dla najmłodszych, warto postawić na takie, które zarówno bawią, jak i uczą. Ofert na rynku jest wiele, a jednymi z najczęściej wybieranych są klocki edukacyjne. Nie ma się co dziwić, bowiem pomagają one w wielu kwestiach związanych z rozwojem. Ponadto wykorzystanie ich w zabawie, stanowi doskonały sposób, aby od najmłodszych lat zachęcać dzieci do nauki i zaangażowania.

Klocki edukacyjne — zalety

- zapewniają doskonałą zabawę, - wspierają rozwój psychofizyczny, - przygotowują dziecko do radzenia sobie w różnych sytuacjach tak jak przegranie zabawy czy szukanie kompromisu, - zajmują czas dziecka, - edukują od najmłodszych lat.

Nauka od najmłodszych lat

Przy zakupie klocków edukacyjnych, warto się zastanowić na rozwijaniu, której umiejętności najlepiej się teraz skupić. Niektóre klocki pomagają w nauce literek i języka oraz poznania podstawowych kolorów, co jest przydatne zwłaszcza dla młodszych dzieci. Dzieci do 6 roku życia mają największą zdolność do przyswajania informacji, dlatego edukacja od wczesnych lat jest wyjątkowo istotna. Dzięki klockom edukacyjnym można robić to w formie zabawy, co dodatkowo będzie zachęcające dla pociechy.

Umiejętności manualne i kreatywne myślenie

Klocki często wykorzystywane są przez dzieci do budowania konstrukcji. Już nawet dwulatki są w stanie ćwiczyć na takiej zabawie umiejętność trzymania przedmiotów. W przyszłości może to pomóc w pisaniu czy rysowaniu, gdzie niezbędne jest odpowiednie trzymanie kredki.Klocki edukacyjne są również jednym z lepszych rozwiązań w temacie rozwijania wyobraźni u dziecka.

Zobacz klocki edukacyjne tutaj!
Zobacz klocki edukacyjne tutaj!

Poznawanie świata i umiejętność komunikowania się

Jest to bardzo ważny czynnik spędzania czasu z dzieckiem. Podczas zabawy, warto się z nim komunikować, zadawać pytania i opowiadać na temat wykonywanych czynności. Dzięki temu pociecha może dowiedzieć się od opiekuna przydatnych informacji na temat otaczającego świata.

W trakcie wspólnej zabawy z drugą osobą, dziecko uczy się komunikacji, która jest niezbędna podczas tego typu zabaw. Dwójka bawiących się dzieci jest zdana na wspólne szukanie rozwiązania, a przy tym nauki kompromisu.

Przegrana i wygrana

Dzięki klockom dzieci od najmłodszych lat doświadczają konkurencji oraz możliwości przegranej. W takim przypadku należy pokazać, że nie można się poddawać i próbować aż do osiągnięcia celu.

Podstawy matematycznych działań. Klocki mogą również ułatwić zapoznanie dziecka z liczeniem. Można traktować je jako liczby, które układając kolejno, zaznajomią pociechę z dodawaniem i odejmowaniem liczb.