Wiele osób przeprowadzając remont swojego mieszkania czy domu, zastanawia się nad doborem dekoracji. Dla niektórych jest to jedynie niepotrzebny zbieracz kurzu, inni z kolei nie wyobrażają sobie życia bez otaczających ich ozdób. Warto jednak pamiętać, że udekorowane pomieszczenie wcale nie musi oznaczać przepychu ani bałaganu


Dekoracje to nie tylko poustawiane figurki na półkach czy finezyjne dywany położone na podłodze. Nie warto się do tego ograniczać. Za dodatki uznajemy także odpowiednio dobrane do pomieszczenia zasłony, klimatyczne oświetlenie, a także zegary, które pełnią nie tylko funkcję informacyjną. 


Niepotrzebny zapychacz?


Wiele osób uważa, że dekoracje we wnętrzu są niepotrzebne. Spowodowane jest to tym, że dodatki bardzo często utożsamiane są z przepychem. Jednak należy pamiętać, że w sklepach bardzo łatwo jest znaleźć również minimalistyczne ozdoby. Przykładem może być postawiony wazon na stoliku kawowym ze sztucznymi bądź prawdziwymi kwiatami. W gustowny sposób ożywi on pomieszczenie, a jednocześnie nie będzie powodował dodatkowej pracy podczas sprzątania.


Konieczny element każdego domu


Korzystanie z dekoracji w pomieszczeniach nie zawsze związane jest jedynie z walorami estetycznymi. Bardzo często dodatki mogą być funkcjonalne, jak na przykład ułożona na półce kolekcja książek, gier lub płyt – wystarczy na ich końcach postawić figurkę, która będzie wspierać dany zestaw, a jednocześnie ożywi część pokoju. Kolejnym przykładem jest zaopatrzenie się w zegar stanowiący ozdobę ściany, który warto dopasować do wielkości powierzchni. W zależności od pożądanego stylu można powiesić zegar zdobiony złotem lub srebrem, brokatem albo iść w minimalizm i zakupić zegar wykonany z drewna bądź jego imitacji. 

Dekoracje, które nadają mieszkaniu przytulnego klimatu i domowej atmosfery to ramki ze zdjęciami swojej rodziny oraz bliskich. One również występują w różnych stylach i z łatwością można je zmieniać w razie gdyby domownikom się znudziły.


Aspektem, który jest równie ważny w dekoracji mieszkania, jest oświetlenie. W łatwy sposób można sterować klimatem pomieszczenia, dzięki zamontowanym ledom lub nowoczesnym żarówkom, które zmieniają kolory, natężenie, a także jasność świecenia dzięki połączeniu Bluetooth. Wybór samej lampy jest niemniej ważny – również w ten sposób można nadać zupełnie inny styl przestrzeni lub potraktować je jako element ozdobny.


Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą dekoracji do domu sklepu E-SALE – z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie!