Każde dziecko z podziwem patrzy na swoich rodziców. Pragnie być, robić i zachowywać się jak oni. W końcu to właśnie rodzice stanowią pierwotny wzorzec dla swoich małych podopiecznych. Dzieci z zainteresowaniem obserwują rodziców podczas prowadzenia samochodu, przez co sami pragną zostać kierowcami. Aby spełnić marzenie swojego dziecka, idealnym rozwiązaniem będzie zakup samochodzika elektrycznego. Coraz częściej zdarza się, że chrzestni czy dziadkowie sprawiają taki prezent swoim podopiecznym. Przy zakupie tego rodzaju pojazdu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, a przede wszystkim na bezpieczeństwo naszego malucha.

Odpowiedni wiek na rozpoczęcie przygody z elektrycznym autem

Niektórzy ludzie uważają, że dziecko może zacząć korzystać z elektrycznego samochodzika już między 2 a 3 rokiem życia. Trzeba jednak pamiętać o dostosowaniu możliwości i ogólnych funkcji samochodu do wieku. W początkowych fazach dobrym rozwiązaniem będzie użytkowanie przez rodzica wspomnianego już wcześniej pilota, za pomocą którego będzie mógł kontrolować dziecko tak, aby nie stała mu się żadna krzywda. Wraz z wiekiem można kupować dziecku większe i bardziej funkcjonalne auta.
Samochodzik elektryczny

Czy auta elektryczne dla dzieci są bezpieczne?

Bezpieczeństwo naszego dziecka jest najważniejsze i właśnie tym powinniśmy się kierować przy wyborze samochodzika elektrycznego. Niektóre auta posiadają pasy i hamulce, które w momencie zdjęcia nogi z gazu automatycznie się uruchamiają, co wpływa na wzrost bezpieczeństwa użytkowania. Jeśli będziemy zapinać dziecku pasy przy korzystaniu z urządzenia, wpłynie to nie tylko na jego bezpieczeństwo, ale również na kształtowanie u niego dobrego nawyku. Można zaopatrzyć się również w specjalny pilot, który umożliwi zdalne sterowanie pojazdu przez rodzica. Ta opcja przydaje się szczególnie na początku, gdy dziecko nie potrafi jeszcze samodzielnie sterować samochodem.

Kluczowym elementem będzie dopasowanie urządzenia do wieku, wagi i wzrostu malucha. Dostępne są różne rozmiary aut, dzięki czemu możemy dopasować rozmiar do wzrostu i wagi naszego dziecka. Dla małych dzieci warto wybrać auto, które nie będzie rozwijało zbyt dużych prędkości. Wraz z wiekiem można rozważać coraz to szybsze pojazdy, a nawet auta dwusilnikowe, które sprawią starszemu maluchowi jeszcze więcej frajdy. Przy zakupie auta elektrycznego warto koniecznie sprawdzić informacje o rekomendowanym wieku użytkowania i maksymalnym obciążeniu.